آخرین اخبار

اولین محموله صادرات قیر به کشورهای CIS(Commonwealth of Independent States)

 

 

توسعه حمل و نقی چندوجهی با آغاز فعالیت کشتی رو – رو کامیونی در بندرامیرآباد

شرکت پدیدآوران امید ساحل

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت پس از وقفه ای ۱۰ ساله در ترانزیت کالا با کشتی های رو – رو کامیونی از بنادر شمالی به کشورهای حاشیه دریای خزر ، فعالیت این نوع کشتی ها جهت ترانزیت انواع کالاها ، برای نخستین بار در بندرامیرآباد آغاز شد.

محمدعلی اصل سعیدی پور در گفتگو با واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ضمن اعلام این خبر  اظهار داشت کشتی رو  رو کامیونی قادر است ۳۰ دستگاه تریلی محتوی کالا را در خود جای دهد و در مسیر بندر امیرآباد به سایر بنادر دریای خزر تردد نماید.

وی مسیر ترانزیتی کالا توسط کشتی رو  رو کامیونی را از بنادر شمالی به بندر آکتائو کشور قزاقستان عنوان کرد که در این سفر تعدادی کامیون حامل تجهیزات و میوه به آن کشور و سپس از مسیر زمینی به ازبکستان ارسال می شوند و از راه اندازی  ۳ خط منظم ترانزیتی انواع کالا از این طریق به صورت ماهانه بین دو کشور ایران و قزاقستان خبر داد.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد یکی از مهمترین ویژگی این نوع از حمل و نقل کالاها را صرفه جویی در هزینه های جابجایی کالاهای تجارتی از مبدأ تا مقصد و کنترل کامل بر تمام مسیر حمل برشمرد و خاطرنشان کرد با فعال شدن این خط ترانزیتی و کاهش هزینه های تمام شده ، صاحبان کالا بیش از پیش نسبت به ترانزیت کالا از این مسیر ترغیب خواهند شد.

سعیدی پور در پایان با بیان اینکه بندرامیرآباد با بهره گیری از شقوق مختلف حمل و نقل کالا از قبیل حمل ریلی، حمل جاده ای، حمل ترکیبی، حمل و نقل چند وجهی نقش بسزایی را در صادرات ، واردات و ترانزیت کشور ایفاء می کند ابراز امیدواری کرد با تکمیل و بهره برداری از اسکله رو  رو ریلی و توسعه زیرساخت های ریلی و لجستیکی ، شاهد رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS، عراق و افغانستان باشیم.

گفتنی است کشتی های رو  رو کامیونی برای حمل خودرو و سایر محموله هایی که روی چرخ قرار دارند استفاده می شوند و پل های متحرک در آن امکان ورود و خروج وسایل نقلیه موتوری را به کشتی فراهم می سازد.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد به ارتقاء درجه نائل شد

شرکت پدیدآوران امید ساحل

در پی بازدید دوره ای و ارزیابی عملکرد فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی از یگان های بنادر کشور ، محافظ دوم مسعود قنبری گرجی فرمانده یگان حفاظت اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد به درجه محافظ ارتقاء یافت.

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ؛ پس از بازدید دوره ای جناب سرهنگ اطمانی فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادرودریانوردی از یگان های حفاظت بنادر کشور و بررسی و تحلیل عملکرد این نیروها بر اساس شاخص های موجود، دو تن از فرماندهان یگان حفاظت بنادر را با توجه به عملکردشان، مستحق ارتقاء به درجه محافظ تمام دانست.

بنابراین گزارش در بازدید چندی پیش فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادرودریانوردی از یگان حفاظت بندرامیرآباد ضمن ابراز رضایت از کیفیت مطلوب اقدامات صورت گرفته توسط این نیرو در حوزه های انتظامی، قضایی، اداری و پشتیبانی بر تداوم این روند با محوریت نظم و تکریم مراجعه کنندگان و در عین حال اجرای نص صریح قانون تأکید کرد.

بر این اساس ، مداومت در پیگیری پرونده های قضایی، تسریع در صدور کارت مجوز تردد افراد و وسایل نقلیه، تجهیز و بهره برداری از سالن تیراندازی، برگزاری کلاس های آموزش رزمی، انتظامی و عملیاتی برای کارکنان، برگزاری مانورهای متعدد، همکاری تنگاتنگ و موثر با عوامل نظامی، انتظامی،  مقامات و ضابطین قضایی استان و شهرستان بهشهر و بررسی چک لیست ها و گزارش های  ارسالی را می توان بخشی از شاخص هایی برشمرد که یگان حفاظت اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در ارزیابی دوره ای جناب سرهنگ اطمانی موفق عمل کرده است.

اسکله رو-رو ریلی بندرامیرآباد باید با کیفیت بالا اجرا شود / در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی در برنامه های اجرایی پروژه

شرکت پدیدآوران امید ساحل

عضو هیأت عامل و معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادروردیانوردی اسکله رو – رو ریلی را از پروژه های بسیار مهم ملی برشمرد که بهره برداری از آن مورد تأکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر نیز می باشد و بر اجرای این پروژه استراتژیک با کیفیت استاندارد و در سطوح جهانی تأکید کرد.

به گزارش واحد ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد محمدرضا اله یار به همراه مدیران کل معاونت مهندسی  و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی صبح امروز (۲۴ آبان ماه ۹۹) در سلسله جلسات تحلیل و بررسی پروژه های در دست اقدام بندرامیرآباد با محوریت ” تکمیل پروژه اصلاح پل متحرک اسکله رو – رو ریلی بندرامیرآباد به روش طرح و ساخت (DB) ” که با حضور مشاور، کارفرما و کارشناسان فنی بندر  برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت این پروژه که از نوع بازسازی و تعمیراتی محسوب می شود به نوبه خود دارای پیچیدگی های خاصی می باشد که باید در این مسیر کیفیت را به صورت امری مهم در تمامی مسائل حتی در مباحث فنی از قبیل طرح اختلاط بتن ، جوشکاری و … در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه عملکرد این پروژه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است بر بازدید متوالی از پروژه توسط مهندسین ناظر و مشاوران طرح ، کنترل بر کیفیت اجرا و مستندسازی تمام مراحل پروژه تأکید کرد.

معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۶۵ درصد عنوان کرد و مانیتورینگ لایروبی بستر محل پروژه با توجه به رژیم رسوب گذاری و عمق کاهشی دریای خزر جهت تحکیم و کاهش هزینه های پروژه با همکاری اداره کل سواحل و بنادر سازمان بر اساس گزارش دقیق مشاور را خواستار شد.

عضو هیأت عامل ضمن اجرای دقیق قرارداد فی مابین بندرامیرآباد و پیمانکار پروژه و بهره بردن کامل از ظرفیت های این قرارداد بر استفاده از توانمندی ها و امکانات  سایر دستگاه ها و وزارت خانه ها در تسهیل ، کنترل کیفیت و ساخت سازه های مورد نیاز در اجرای این پروژه تأکید کرد.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد نیز در این جلسه با بیان اینکه مستند سازی امور فنی این پروژه ،  تجربه ای راهبردی را در آینده برای بنادر دیگر می تواند به همراه داشته باشد اجرای کامل و دقیق برنامه زمانبدی شده از سوی پیمانکار را خواستار شد.

محمد علی اصل سعیدی پور همچنین یادآور شد پروژه باید به گونه ای اجرا شود که ضمن رعایت دستورالعمل های زیست محیطی و کیفیت مطلوب  ، هزینه های جدیدی را بر پروژه تحمیل نکند.

در این جلسه پیمانکار پروژه تکمیل پروژه اصلاح پل متحرک اسکله رو – رو ریلی از افزایش محدودیت ها به وجود آمده به دلیل اپیدمی ویروس کرونا ، تغییرات و افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت مصالح و مشکل تأمین این مصالح در بازار را از چالش های پیش رو این پروژه برشمرد و عنوان کرد با حمایت مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و پشتیبانی مدیر کل بنادر و دریانوردی امیرآباد انشالله طبق مفاد قرارداد این پروژه مهم با توان حداکثری پیش خواهد رفت تا هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

در پایان سفر یک روزه عضو هیات عامل و معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی از شرکت کشتی سازی صدرا نیز بازدید گردید تا شرایط لازم جهت سفارش ساخت پنج فروند شناور راهنمابر برای بنادر شمالی کشور مورد بررسی قرار گیرد.

مراسم معارفه مدیر عامل جدید شرکت پدیدآوران امید ساحل جناب آقای مهندس قلیزاده

مراسم معارفه مدیرعامل شرکت پدیدآوران امید ساحل، جناب آقای مهندس قلیزاده با حضور مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره و نماینده قانونی سهامدار عمده و تنی چند از معاونین و مدیران بندری در دفتر مدیرکل سازمان بنادر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد برگزارشده است.

در این مراسم ابتدا جناب آقای مهندس ترکمان از برنامه های آتی و چشم انداز هلدینگ TW صحبت فرمودند و سپس جناب آقای دکتر سعیدی پور از خواسته ها و انتظارات سازمان بنادر از پورت اپراتور سخن به میان آوردند و در انتها جناب آقای قلیزاده از برنامه های شرکت پدیدآوران امید ساحل و چشم انداز و برنامه های مدون خود را ارائه نمودند.